Wyszukiwarka

Znakowanie

  • żywica epoksydowa

    Naklejka, żywica epoksydowa

    Naklejka epoksydowa tworzy tak zwany efekt kropli. Na produkcie mamy wypukłą i przeźroczystą żywicę tworzącą trójwymiarową grafikę. Znakowanie to szczególnie nadaje się na niewielkie i trudne powierzchnie. Żywica jest odporna na wodę i trwała. Nadruk może być wykonany w pełnym kolorze.

  • sitodruk-1.jpg

    Sitodruk

    Jest to stara technika nadruku bezpośredniego na tekstyliach, ale stosowana również na produktach z tworzyw sztucznych, drewna, skóry czy kartonu.

  • tampodruk-1.jpg

    Tampodruk

    Jedna z najpopularniejszych metod znakowania w kolorze i na gładkich powierzchniach. Jest to technika druku pośredniego i polega na nanoszeniu farby za pomocą elastycznego, gumowego stempla zwanego tamponem z uprzednio przygotowanej matrycy.

  • Grawerowanie

    Grawerowanie jest szybkim rodzajem znakowania. Polega na usunięciu wierzchniej warstwy produktu, odsłaniając jego podstawową warstwę.

  • nadruk-uv.jpg

    Nadruk UV

    Ten sposób druku wykonywany jest w pełnej palecie CMYK  czyli z zachowaniem fotograficznego odwzorowania grafiki. Obraz jest nadrukowywany specjalnymi farbami bezpośrednio na powierzchni znakowanego gadżetu, a następnie utwardzany za pomocą promieni UV

  • Sublimacja

    Wysokiej jakości nadruk przenoszony na powierzchnię produktu za pomocą  specjalnego papieru. Zdobienie dostępne wyłącznie na wybranych gadżetach pokrytych wcześniej warstwą bezbarwnego lakieru poliestru

  • Tłoczenie

     Przygotowywana matryca zgodnie z projektem jest odciskana w materiale pod wpływem dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Metoda znakowania cechująca się niezwykłą elegancją.

  • Transfer

    Metoda ta wykorzystuje papier transferowy do przenoszenia grafiki na dowolny element odzieży. Daje efekt idealnie gładkiego nadruku, o bardzo wysokim kryciu kolorów i wyrazistych krawędziach. Metoda wykorzystywana głównie przy niewielkich nakładach, w przypadku trudności z naniesieniem druku bezpośredniego  np. na  gotowe czapki lub w przypadku dzianin i tkanin o nierównomiernej powierzchni jak np. lacost

  • Transfer cyfrowy

    Metoda ta składa się z kilku etapów. Na początku projekt przy pomocy druku cyfrowego drukowany jest na plastikową powierzchnię - transfer. Następnie przy użyciu plotera tnącego docinany jest on do odpowiedniego formatu i kształtu, po czym zostaje przeniesiony na określony produkt za pomocą wysokiej temperatury. Metoda ta wykorzystywana jest głównie do znakowania materiałów włókienniczych.

  • Transfer ceramiczny

    Jest to metoda, która polega na naniesieniu nadruku na określony przedmiot oraz na późniejszym wypaleniu go w wysokiej temperaturze. Przedmioty wypalane są w temperaturze wyższej niż 700 stopni Celsjusza, dzięki temu nadruk głęboko wnika w ceramikę.

  • Haft komputerowy

    Metoda ozdabiania tkanin, rzadziej skóry, filcu, polegająca na wyszywaniu na materiale (tle) wzorów za pomocą igły lub szydełka oraz nici i różnych dodatków.

  • Druk cyfrowy

    Metoda druku przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera bez użycia nośników pośrednich oraz form drukarskich, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji

  • Etykieta cyfrowa

    Na ploterze logo jest drukowane na rolce papieru z naklejkami.
    Wycinarka wycina pożądany kształt, a naklejki są gotowe do użycia

  • Druk Cyfrowy na płaskich materiałach włókienniczych

    Druk cyfrowy umożliwia, w odróżnieniu od innych rodzajów druku, przenoszenie na wyroby tekstylne zindywidualizowanych wzorów (zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli). Technika ta nawet przy niedużych partiach gwarantuje wysoką elastyczność i produktywność wykorzystania dostarczanych produktów.

  • Tłoczenie

    Jest to proces tworzenia w materiale tłoczonym (zwykle papier, często tworzywa sztuczne, skóra) trójwymiarowego wzoru (2,5 D) przez ściśnięcie matrycą/patrycą, zazwyczaj w celu uwypuklenia, nadrukowanego wcześniej wzoru (napis, logo, element zdobniczy). Tłoczenie odbywa się w temperaturze otoczenia lub tłocznik jest podgrzewany do temperatury kilkudziesięciu °C, dzięki temu tłoczony materiał po ustąpieniu tłoka w większym stopniu zachowuje odkształcenie. Czasem używane są jeszcze wyższe temperatury, by tłoczony materiał dodatkowo odbarwić (np. skórę)