Wyszukiwarka

Znakowanie

 • żywica epoksydowa

  Naklejka, żywica epoksydowa

  Naklejka epoksydowa tworzy tak zwany efekt kropli. Na produkcie mamy wypukłą i przeźroczystą żywicę tworzącą trójwymiarową grafikę. Znakowanie to szczególnie nadaje się na niewielkie i trudne powierzchnie. Żywica jest odporna na wodę i trwała. Nadruk może być wykonany w pełnym kolorze.

 • sitodruk-1.jpg

  Sitodruk

  Jest to stara technika nadruku bezpośredniego na tekstyliach, ale stosowana również na produktach z tworzyw sztucznych, drewna, skóry czy kartonu.

 • tampodruk-1.jpg

  Tampodruk

  Jedna z najpopularniejszych metod znakowania w kolorze i na gładkich powierzchniach. Jest to technika druku pośredniego i polega na nanoszeniu farby za pomocą elastycznego, gumowego stempla zwanego tamponem z uprzednio przygotowanej matrycy.

 • Grawerowanie

  Grawerowanie jest szybkim rodzajem znakowania. Polega na usunięciu wierzchniej warstwy produktu, odsłaniając jego podstawową warstwę.

 • nadruk-uv.jpg

  Nadruk UV

  Ten sposób druku wykonywany jest w pełnej palecie CMYK  czyli z zachowaniem fotograficznego odwzorowania grafiki. Obraz jest nadrukowywany specjalnymi farbami bezpośrednio na powierzchni znakowanego gadżetu, a następnie utwardzany za pomocą promieni UV

 • Sublimacja

  Wysokiej jakości nadruk przenoszony na powierzchnię produktu za pomocą  specjalnego papieru. Zdobienie dostępne wyłącznie na wybranych gadżetach pokrytych wcześniej warstwą bezbarwnego lakieru poliestru

 • Tłoczenie

   Przygotowywana matryca zgodnie z projektem jest odciskana w materiale pod wpływem dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Metoda znakowania cechująca się niezwykłą elegancją.

 • Transfer

  Metoda ta wykorzystuje papier transferowy do przenoszenia grafiki na dowolny element odzieży. Daje efekt idealnie gładkiego nadruku, o bardzo wysokim kryciu kolorów i wyrazistych krawędziach. Metoda wykorzystywana głównie przy niewielkich nakładach, w przypadku trudności z naniesieniem druku bezpośredniego  np. na  gotowe czapki lub w przypadku dzianin i tkanin o nierównomiernej powierzchni jak np. lacost

 • Transfer cyfrowy

  Metoda ta składa się z kilku etapów. Na początku projekt przy pomocy druku cyfrowego drukowany jest na plastikową powierzchnię - transfer. Następnie przy użyciu plotera tnącego docinany jest on do odpowiedniego formatu i kształtu, po czym zostaje przeniesiony na określony produkt za pomocą wysokiej temperatury. Metoda ta wykorzystywana jest głównie do znakowania materiałów włókienniczych.

 • Transfer ceramiczny

  Jest to metoda, która polega na naniesieniu nadruku na określony przedmiot oraz na późniejszym wypaleniu go w wysokiej temperaturze. Przedmioty wypalane są w temperaturze wyższej niż 700 stopni Celsjusza, dzięki temu nadruk głęboko wnika w ceramikę.

 • Haft komputerowy

  Metoda ozdabiania tkanin, rzadziej skóry, filcu, polegająca na wyszywaniu na materiale (tle) wzorów za pomocą igły lub szydełka oraz nici i różnych dodatków.

 • Druk cyfrowy

  Metoda druku przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera bez użycia nośników pośrednich oraz form drukarskich, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji

 • Etykieta cyfrowa

  Na ploterze logo jest drukowane na rolce papieru z naklejkami.
  Wycinarka wycina pożądany kształt, a naklejki są gotowe do użycia

 • Druk Cyfrowy na płaskich materiałach włókienniczych

  Druk cyfrowy umożliwia, w odróżnieniu od innych rodzajów druku, przenoszenie na wyroby tekstylne zindywidualizowanych wzorów (zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli). Technika ta nawet przy niedużych partiach gwarantuje wysoką elastyczność i produktywność wykorzystania dostarczanych produktów.

 • Tłoczenie

  Jest to proces tworzenia w materiale tłoczonym (zwykle papier, często tworzywa sztuczne, skóra) trójwymiarowego wzoru (2,5 D) przez ściśnięcie matrycą/patrycą, zazwyczaj w celu uwypuklenia, nadrukowanego wcześniej wzoru (napis, logo, element zdobniczy). Tłoczenie odbywa się w temperaturze otoczenia lub tłocznik jest podgrzewany do temperatury kilkudziesięciu °C, dzięki temu tłoczony materiał po ustąpieniu tłoka w większym stopniu zachowuje odkształcenie. Czasem używane są jeszcze wyższe temperatury, by tłoczony materiał dodatkowo odbarwić (np. skórę)